De internationale coronaregels blijven zich continu ontwikkelen. Deze week werd bekend dat zowel Hong Kong als Japan vereisen dat inkomende reizigers hun PCR test bij een laboratorium met ISO 15189 certificatie hebben afgenomen. Lees hieronder alle details.
Een ISO 15189 certificatie is een garantie dat een laboratorium voldoet aan internationale standaarden van kwaliteit en technische competentie. Spoedteststraat werkt samen met een laboratorium dat ISO 15189 geaccrediteerd is, wat voor landen als Japan en Hong Kong een vereiste is. Als je bij ons een test afneemt om naar Japan of Hong Kong te reizen krijg je daarom ook een laboratorium verklaring mee.
Momenteel geldt in Japan nog een algemeen inreisverbod (van kracht sinds 30 november 2021). Wanneer Japan haar grenzen weer opent voor Nederlandse reizigers moet men rekening houden met de specifieke eisen die worden gesteld aan de COVID-19 test en het certificaat. De Japanse COVID-19 testverklaring kun je hier downloaden. Een PCR test, LAMP, TMA en NEAR zijn een paar van de toegestane testopties om naar Japan te reizen. Onlangs is de zogenoemde neus en keel swab toegevoegd aan de lijst met toegestane coronatesten. Houd er rekening mee dat de test om naar Japan te reizen maximaal 72 uur voor vertrek moet zijn afgenomen.
Hong Kong is momenteel zeer beperkt open voor Nederlandse reizigers. Als men naar Hong Kong reist moet rekening worden gehouden met specifieke eisten. Het laboratorium waar je de coronatest afneemt moet een ISO 15189 certificatie hebben. Spoedteststraat is op de hoogte van alle vereisten, en zal je voorzien met de verklaringen die je nodig hebt. Voor reizen naar Hong Kong moet je bewijzen dat jouw PCR/NAAT-test is afgenomen bij een goedgekeurde instantie. Bij Spoedteststraat krijg je voor reizen naar Hong Kong daarom een labverklaring mee. De COVID-19 test voor Hong Kong mag maximaal 72 uur voor vertrek zijn afgenomen.
Momenteel is het voor Nederlandse toeristen zonder verblijfsvergunning niet mogelijk om naar Japan of Hong Kong te reizen. Als grenzen weer open moeten reizigers rekening houden met de specifieke voorwaarden die worden gesteld aan de COVID-19 test en aanvullende verklaringen zoals een labverklaring (Hong Kong) en de COVID-19 testverklaring van de Japanse overheid.