Coronaregelgeving binnen en buiten Europa is soms erg verwarrend. Niet alleen veranderen regels snel, ook verschillen regels ontzettend per land. De minimumleeftijd voor een verplichte COVID-19 test is namelijk in bijna elk land anders. Hieronder nemen we daarom EU-landen en een aantal populaire wereldbestemmingen onder de loep. Zo weet je dus precies vanaf welke leeftijd een PCR test verplicht is.
Iedereen die naar Portugal reist is verplicht om een negatieve COVID-19 testuitslag te laten zien. Deze regel geldt vanaf 12 jaar.
De enige uitzondering is voor reizigers met een herstelbewijs van maximaal 180 dagen oud. Deze groep hoeft geen negatief testbewijs te laten zien.
Alle reizigers (er is geen minimumleeftijd) moeten een negatieve PCR-testuitslag bij zich hebben om naar Israël te vliegen. Ook zijn reizigers bij aankomst nogmaals verplicht om een PCR test te laten afnemen op eigen kosten. Dit gebeurt op de luchthaven.
Voor reizen naar Amerika is iedereen vanaf 2 jaar verplicht om een negatieve PCR test te overleggen.
Uitgebreide informatie over reizen naar Amerika lees je in dit overzicht.
Zonder volledige vaccinatie moeten alle reizigers vanaf 12 jaar een negatieve testuitslag hebben om naar Frankrijk te reizen. Dit mag een Antigeen Sneltest zijn of een PCR test zijn. Beide zijn 24 uur geldig.
Om naar België te reizen als ongevaccineerden is een PCR test of een Antigeen Sneltest verplicht voor iedereen vanaf 12 jaar. De PCR test is 72 uur geldig, een Antigeen Sneltest 36 uur.
Alle reizigers die Zwitserland binnen reizen moeten een negatieve PCR test laten zien. Vanaf 20 december 2022 is een Antigeen Sneltest ook toegestaan (geldigheid maximaal 24 uur). De testplicht geldt voor iedereen vanaf 16 jaar.
Reizigers naar Italië moeten vanaf 6 jaar een negatieve coronatest overleggen. Dit mag een PCR test of Antigeen Sneltest zijn. De geldigheidsduur voor deze testen is 48 uur en 24 uur.
Zonder vaccinatie of herstelbewijs moeten reizigers naar Spanje vanaf 12 jaar een negatieve test overleggen. Dit mag zowel een PCR test zijn (48 uur geldig) als een Antigeen Sneltest (24 uur geldig)
Alle reizigers vanaf 12 jaar moeten een negatief coronatest resultaat overleggen. Dit moet een PCR test zijn en de uitslag is maximaal 48 uur geldig.
Het overleggen van een negatieve COVID-19 is verplicht voor alle reizigers vanaf 12 jaar die naar Aruba reizen. Let op: de PCR test mag maximaal 24 uur voor de dag dat je vertrekt zijn afgenomen. Vanaf 18 januari 2022 wordt een Antigeen Snelstest ook geaccepteerd. Je moet de testuitslag online voor vertrek uploaden.
Vanaf 12 jaar is het verplicht voor reizigers naar Suriname om een negatief resultaat van een PCR test op zak te hebben. Het testresultaat mag maximaal 48 uur oud zijn.
Alleen gevaccineerden kunnen Oostenrijk binnenreizen en daarvoor hebben zij ook een negatief resultaat van een PCR test nodig.
Kinderen tussen 12 en 15 jaar die niet gevaccineerd zijn hebben voor reizen naar Oostenrijk een zogenoemde Holiday-Ninja-Pass nodig. Kinderen kunnen deze krijgen door het land binnen te reizen met een PCR test die maximaal 48 uur oud is. Vanaf 24 januari 2022 is de geldigheidsduur iets langer, namelijk 72 uur.
Kinderen die niet gevaccineerd zijn moeten vanaf 12 jaar een PCR test (72 uur geldig) of Antigeen Sneltest (48 uur geldig) overleggen om naar Kroatië te reizen
Mensen zonder vaccinatie of herstel bewijs zijn verplicht om een negatieve coronatest bij zich te hebben. Deze verplichting geldt voor alle reizigers vanaf 6 jaar. De test mag een Antigeen Sneltest of een PCR test zijn. Beide testen hebben een maximale geldigheidsduur van 48 uur.
Alle reizigers, ook volledig gevaccineerden moeten een PCR test overleggen van maximaal 72 uur oud. Deze plicht geldt voor iedereen vanaf 5 jaar.
Vanaf 12 jaar zijn reizigers verplicht om een negatieve PCR test of Antigeen Sneltest te overleggen als zij niet gevaccineerd zijn.
Ook moeten alle reizigers boven de 6 jaar zich online registreren om naar Turkije te reizen.
Niet-gevaccineerden zijn verplicht voor reizen naar het Verenigd Koninkrijk een PCR test af te nemen. Dit geldt vanaf 12 jaar.
Alle reizigers vanaf 15 jaar moeten een PCR test of Antigeen Sneltest laten zien om naar Denemarken te reizen.
Niet-gevaccineerden moeten vanaf 18 jaar een negatief testresultaat overleggen om naar Zweden te reizen. De test mag een PCR, LAMP, Antigeen, of TMA zijn. De maximale geldigheidsduur van de test is 72 uur.
Reizigers die een boosterprik hebben gehad hoeven geen PCR test te laten zien. Kinderen vanaf 12 jaar zijn verplicht de PCR test te laten zien als zij niet gevaccineerd zijn. Volledig Gevaccineerde kinderen (zonder boosterprik) tussen 12 en 18 jaar zijn van de testplicht uitgezonderd.
Meer weten over actuele corona regelgeving in EU-landen en de wereld? Bekijk ons grote overzicht.